Trasa - Žďárské vrchy na kole 1.den


Výskový profil
Prosím čekejte, výškový profil se generuje.
 
Parametry trasy
  • Typ trasy: Cyklistika
  • Obtížnost trasy: Střední
  • Trasa procestována dne:
  • Celkový čas trasy:
  • Celková délka trasy: 13516m
  • Nastoupané metry: 293 (z tech. důvodů se dočasně nevypočítává)
  • Začátek: Nové Město na Moravě
  • Místa na trase: dárske vrchy
  • Cíl: Nové Město na Moravě

Vytvořte si vlastní trasu a podělte se o ni s ostatními.
Prohledněte si i další zajímavé trasy.
Popis
ŽĎÁRSKÉ VRCHY NA KOLE
www.nomad.cz

ŽĎÁRSKÉ VRCHY NA KOLE Cykloturistika po nejkrásnějších oblastech Českomoravské vysočiny - v CHKO Žďárské vrchy. V členité lesnaté hornatině s množstvím potoků, rybníků, skalních útvarů a dalších přírodních krás. Přejezd historické Č-M hranice. Ubytování v centru turistiky a běžeckého lyžování - v Novém Městě na Moravě.
Program

1.den: Nové Město - SKI hotel - Vlachovice - Lhotka - Jiříkovice - Harusák - Nové Město (15 km). Příjezd do Nového Města na Moravě, ubytování. Malý cyklistický okruh - po lyžařských tratích Světového poháru, rybníček Dvojhrázník, skokanské můstky na Šibenici.

2.den: Nové Město - Dlouhé - Šiklův Mlýn - Dolní Rožínka - Pernštejn - Bystřice nad Pernštejnem - Skalský Dvůr - Nové Město (60 km). Kolem westernového městečka Šiklův Mlýn na jediný zachovalý gotický hrad v České republice - Pernštejn.

3.den: Nové Město - Tři Studně - Žákova hora - Stříbrná studánka - Herálec - Kameničky - Karlštejn - Milovy - Nové Město (65 km). Kolem nejvyšších vrcholů Žďárských vrchů, zbytky pralesa Žákova hora, Stříbrná studánka - pramen Svratky, milíře.

4.den: Nové Město - Odranec - Kadov - Medlov - Nové Město (32 km). Odpočinková trasa, možnost koupání v okolních rybnících. Návrší Metodka (788 m) s dalekým rozhledem, Studnice - nejvýše položená obec na Vysočině (784 m).

5.den: Nové Město - Veselíčko - Žďár nad Sázavou - Velké Dářko - Cikháj - Fryšava - Nové Město (51 km). Návštěva zámku a poutního kostela Jana Nepomuckého (zapsaný v seznamu UNESCO) ve Žďáře. Velké Dářko - největší rybník Českomoravské vrchoviny (206 ha). Přes partyzánské obce Cikháj a Fryšavu zpět.

6.den: Nové Město - Vojtěchov - Vítochov - Karasín - Vírská přehrada - Jimramov - Štarkov - Nové Město (61 km). Po vesnických silničkách kolem motokrosového závodiště ke kamennému kostelíku nad Vítochovem. Rozhledna Karasín, podél vodní nádrže Vír do Dalečína, Jimramov - rodiště bratří Mrštíků (Maryša) a Jana Karafi áta (Broučci), Štarkov - zřícenina hradu loupeživého rytíře.

7.den: Prohlídka Nového Města. Pěšky ke Třem křížům (vyhlídka na město). Horácké muzeum s expozicí historie lyžování, v zámku galerie s výstavou děl sochařů J. Štursy a V. Makovského. Rozloučení a odjezd.
Hodnocení
Průměrné hodnocení: Trasa zatím nebyla hodnocena      
Ohodnoťte tuto trasu:          
Export & odkaz na trasu
Export této trasy ve formátu GPX stahujte zde.

Chcete se o tuto trasu podělit se svými známými? Použijte tento odkaz:

Komentáře (0)

K trase zatím není vložen žádný komentář.

Vložení nového komentáře
Předmět:
Obsah:

Aktuality

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

7.8.2017

Opět jsme sponzory Hostýnské osmy

Již třetím ročníkem zajišťujeme účastníkům mapu závodu. Finančně a organizačně se podílíme na její realizaci. Letos se koná již 6.ročník INOV-8 Hostýnské osmy – turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů na 65 km s cca převýšením 3.000m

Více aktualit »


Nejnovější trasy

kahurangi park

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 49.96km
Obtížnost: Střední

Přírodním parkem Melechov

Běh, orientační běh
Délka: 10.66km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Červenice

Běh, orientační běh
Délka: 10.62km
Obtížnost: Střední

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

Traunstein

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.53km
Obtížnost: Těžká

Okolo Kopaniny

Běh, orientační běh
Délka: 13.30km
Obtížnost: Lehká

INOV-8 Hostýnská osma 2017

Běh, orientační běh
Délka: 66.21km
Obtížnost: Těžká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity