Trasa - Žďárské vrchy na kole 1.den


Výskový profil
Prosím čekejte, výškový profil se generuje.
 
Parametry trasy
  • Typ trasy: Cyklistika
  • Obtížnost trasy: Střední
  • Trasa procestována dne:
  • Celkový čas trasy:
  • Celková délka trasy: 13516m
  • Nastoupané metry: 293 (z tech. důvodů se dočasně nevypočítává)
  • Začátek: Nové Město na Moravě
  • Místa na trase: dárske vrchy
  • Cíl: Nové Město na Moravě

Vytvořte si vlastní trasu a podělte se o ni s ostatními.
Prohledněte si i další zajímavé trasy.
Popis
ŽĎÁRSKÉ VRCHY NA KOLE
www.nomad.cz

ŽĎÁRSKÉ VRCHY NA KOLE Cykloturistika po nejkrásnějších oblastech Českomoravské vysočiny - v CHKO Žďárské vrchy. V členité lesnaté hornatině s množstvím potoků, rybníků, skalních útvarů a dalších přírodních krás. Přejezd historické Č-M hranice. Ubytování v centru turistiky a běžeckého lyžování - v Novém Městě na Moravě.
Program

1.den: Nové Město - SKI hotel - Vlachovice - Lhotka - Jiříkovice - Harusák - Nové Město (15 km). Příjezd do Nového Města na Moravě, ubytování. Malý cyklistický okruh - po lyžařských tratích Světového poháru, rybníček Dvojhrázník, skokanské můstky na Šibenici.

2.den: Nové Město - Dlouhé - Šiklův Mlýn - Dolní Rožínka - Pernštejn - Bystřice nad Pernštejnem - Skalský Dvůr - Nové Město (60 km). Kolem westernového městečka Šiklův Mlýn na jediný zachovalý gotický hrad v České republice - Pernštejn.

3.den: Nové Město - Tři Studně - Žákova hora - Stříbrná studánka - Herálec - Kameničky - Karlštejn - Milovy - Nové Město (65 km). Kolem nejvyšších vrcholů Žďárských vrchů, zbytky pralesa Žákova hora, Stříbrná studánka - pramen Svratky, milíře.

4.den: Nové Město - Odranec - Kadov - Medlov - Nové Město (32 km). Odpočinková trasa, možnost koupání v okolních rybnících. Návrší Metodka (788 m) s dalekým rozhledem, Studnice - nejvýše položená obec na Vysočině (784 m).

5.den: Nové Město - Veselíčko - Žďár nad Sázavou - Velké Dářko - Cikháj - Fryšava - Nové Město (51 km). Návštěva zámku a poutního kostela Jana Nepomuckého (zapsaný v seznamu UNESCO) ve Žďáře. Velké Dářko - největší rybník Českomoravské vrchoviny (206 ha). Přes partyzánské obce Cikháj a Fryšavu zpět.

6.den: Nové Město - Vojtěchov - Vítochov - Karasín - Vírská přehrada - Jimramov - Štarkov - Nové Město (61 km). Po vesnických silničkách kolem motokrosového závodiště ke kamennému kostelíku nad Vítochovem. Rozhledna Karasín, podél vodní nádrže Vír do Dalečína, Jimramov - rodiště bratří Mrštíků (Maryša) a Jana Karafi áta (Broučci), Štarkov - zřícenina hradu loupeživého rytíře.

7.den: Prohlídka Nového Města. Pěšky ke Třem křížům (vyhlídka na město). Horácké muzeum s expozicí historie lyžování, v zámku galerie s výstavou děl sochařů J. Štursy a V. Makovského. Rozloučení a odjezd.
Hodnocení
Průměrné hodnocení: Trasa zatím nebyla hodnocena      
Ohodnoťte tuto trasu:          
Export & odkaz na trasu
Export této trasy ve formátu GPX stahujte zde.

Chcete se o tuto trasu podělit se svými známými? Použijte tento odkaz:

Komentáře (0)

K trase zatím není vložen žádný komentář.

Vložení nového komentáře
Předmět:
Obsah:

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Okolo rybníku Hluboký

Auto, moto výlety
Délka: 10.57km
Obtížnost: Lehká

Okolo vrchu Hůra

Běh, orientační běh
Délka: 11.02km
Obtížnost: Střední

Přes vrch Bučina

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 8.70km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Strádov

Běh, orientační běh
Délka: 13.91km
Obtížnost: Střední

Sluneční zátokou

Běh, orientační běh
Délka: 7.69km
Obtížnost: Lehká

Údavská padesátka

Běh, orientační běh
Délka: 45.84km
Obtížnost: Střední

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 89.36km
Obtížnost: Těžká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity