Trasa - Drahanská vrchovina a Haná na kole


Výskový profil
Prosím čekejte, výškový profil se generuje.
 
Parametry trasy
  • Typ trasy: Cyklistika
  • Obtížnost trasy: Střední
  • Trasa procestována dne:
  • Celkový čas trasy:
  • Celková délka trasy: 18667m
  • Nastoupané metry: 119 (z tech. důvodů se dočasně nevypočítává)
  • Začátek: Plumlov
  • Místa na trase: Drahanská vrchovina
  • Cíl: Plumlov

Vytvořte si vlastní trasu a podělte se o ni s ostatními.
Prohledněte si i další zajímavé trasy.
Popis
DRAHANSKÁ VRCHOVINA A HANÁ NA KOLE
www.nomad.cz

DRAHANSKÁ VRCHOVINA A HANÁ NA KOLE Cykloturistika za poznáním přírodních krás i historických památek střední Moravy. Lesy, vodami a lučními stráněmi protkaná krajina Drahanské vrchoviny i žírné pláně kulturní stepi hanáckého Pomoraví.
Program

1.den: Plumlovská přehrada a zámek. Sraz účastníků v autokempu Žralok, ubytování. Cyklistický okruh kolem Plumlovské přehrady (9 km) k zámku, výhledům nad městem a Loupežníkovi.

2.den: „Výlet do prvohor.“ Žralok - Smržice - Čechy pod Kosířem - Hluchov - Kostelec na Hané - Ohrozim - Žralok (31 km). Rovinou k přírodnímu parku (neogen) Velký Kosíř (UNESCO), do působiště Josefa Mánesa na zámku v Čechách pod Kosířem, k památníku Petra Bezruče v Kostelci a pomezím Hané a vrchoviny ke Žraloku.

3.den: „Městský okruh.“ Žralok - Prostějov - Biskupice - Tovačov - Dub - Čechůvky - Vrahovice - Žralok (62 km). Rovinný okruh Hanou. Historické jádro Prostějova, zámek, rybníky, soutok Bečvy s Moravou v Tovačově, poutní chrám v Dubu. Z Prostějova nivou Hloučele ke Žraloku.

4.den: „Po Jantarové stezce.“ Žralok - Vícov - Stínava - Malé Hradisko - Protivanov - Repechy - Žralok (28 km). Malebnou krajinou Drahanské vrchoviny. Jantarovou stezkou na keltské oppidum Staré Hradisko a do nejvýše položené obce vrchoviny Protivanova (662 m). Táhlým sjezdem do kempu.

5.den: „Kolem hanáckého Mont Blancu.“ Žralok - Čelechovice - Slatinice - Střížov - Náměšť na Hané - „Viereckeschanze“ - Penčín - Čechy pod Kosířem - Žralok (41 km). Přes lázně Slatinice: výhledy, přírodní park aj. Za kočáry „Jejich Eminencí“ do zámku v Náměšti. Přes Terezské údolí k unikátní svatyni druidů u Ludéřova.

6.den: Okruh lesy vojenského újezdu. Žralok - Soběsuky - Drahany - Otinoves - Repechy - Hamry - Žralok (35 km). Přes starobylé Žárovice do kopců s eponymními Drahanami, k pramenu Velké Hané (viz seriál Zpět k pramenům) a Nebeskému rybníku. Náhorní rovinou k Repešskému žlebu, sešupem téměř až ke Žraloku.

7.den: „Rozlučková.“ Žralok - Čechovice - Spálený kopec - Alojzov - Krumsín - Soběsuky - Žralok (19 km). Mezi vinohrady na zalesněný hřbet Spáleného kopce s výhledy do rovin Hané. Z Alojzova táhlý sjezd do Krumsína: tvrz a přes Soběsuky ke Žraloku. Ukončení pobytu a rozloučení.

Obtížnost: 2, doporučujeme cross
Hodnocení
Průměrné hodnocení: Trasa zatím nebyla hodnocena      
Ohodnoťte tuto trasu:          
Export & odkaz na trasu
Export této trasy ve formátu GPX stahujte zde.

Chcete se o tuto trasu podělit se svými známými? Použijte tento odkaz:

Komentáře (0)

K trase zatím není vložen žádný komentář.

Vložení nového komentáře
Předmět:
Obsah:

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Okolo rybníku Hluboký

Auto, moto výlety
Délka: 10.57km
Obtížnost: Lehká

Okolo vrchu Hůra

Běh, orientační běh
Délka: 11.02km
Obtížnost: Střední

Přes vrch Bučina

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 8.70km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Strádov

Běh, orientační běh
Délka: 13.91km
Obtížnost: Střední

Sluneční zátokou

Běh, orientační běh
Délka: 7.69km
Obtížnost: Lehká

Údavská padesátka

Běh, orientační běh
Délka: 45.84km
Obtížnost: Střední

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 89.36km
Obtížnost: Těžká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity