Trasa - Drahanská vrchovina a Haná na kole


Výskový profil
Prosím čekejte, výškový profil se generuje.
 
Parametry trasy
  • Typ trasy: Cyklistika
  • Obtížnost trasy: Střední
  • Trasa procestována dne:
  • Celkový čas trasy:
  • Celková délka trasy: 18667m
  • Nastoupané metry: 119 (z tech. důvodů se dočasně nevypočítává)
  • Začátek: Plumlov
  • Místa na trase: Drahanská vrchovina
  • Cíl: Plumlov

Vytvořte si vlastní trasu a podělte se o ni s ostatními.
Prohledněte si i další zajímavé trasy.
Popis
DRAHANSKÁ VRCHOVINA A HANÁ NA KOLE
www.nomad.cz

DRAHANSKÁ VRCHOVINA A HANÁ NA KOLE Cykloturistika za poznáním přírodních krás i historických památek střední Moravy. Lesy, vodami a lučními stráněmi protkaná krajina Drahanské vrchoviny i žírné pláně kulturní stepi hanáckého Pomoraví.
Program

1.den: Plumlovská přehrada a zámek. Sraz účastníků v autokempu Žralok, ubytování. Cyklistický okruh kolem Plumlovské přehrady (9 km) k zámku, výhledům nad městem a Loupežníkovi.

2.den: „Výlet do prvohor.“ Žralok - Smržice - Čechy pod Kosířem - Hluchov - Kostelec na Hané - Ohrozim - Žralok (31 km). Rovinou k přírodnímu parku (neogen) Velký Kosíř (UNESCO), do působiště Josefa Mánesa na zámku v Čechách pod Kosířem, k památníku Petra Bezruče v Kostelci a pomezím Hané a vrchoviny ke Žraloku.

3.den: „Městský okruh.“ Žralok - Prostějov - Biskupice - Tovačov - Dub - Čechůvky - Vrahovice - Žralok (62 km). Rovinný okruh Hanou. Historické jádro Prostějova, zámek, rybníky, soutok Bečvy s Moravou v Tovačově, poutní chrám v Dubu. Z Prostějova nivou Hloučele ke Žraloku.

4.den: „Po Jantarové stezce.“ Žralok - Vícov - Stínava - Malé Hradisko - Protivanov - Repechy - Žralok (28 km). Malebnou krajinou Drahanské vrchoviny. Jantarovou stezkou na keltské oppidum Staré Hradisko a do nejvýše položené obce vrchoviny Protivanova (662 m). Táhlým sjezdem do kempu.

5.den: „Kolem hanáckého Mont Blancu.“ Žralok - Čelechovice - Slatinice - Střížov - Náměšť na Hané - „Viereckeschanze“ - Penčín - Čechy pod Kosířem - Žralok (41 km). Přes lázně Slatinice: výhledy, přírodní park aj. Za kočáry „Jejich Eminencí“ do zámku v Náměšti. Přes Terezské údolí k unikátní svatyni druidů u Ludéřova.

6.den: Okruh lesy vojenského újezdu. Žralok - Soběsuky - Drahany - Otinoves - Repechy - Hamry - Žralok (35 km). Přes starobylé Žárovice do kopců s eponymními Drahanami, k pramenu Velké Hané (viz seriál Zpět k pramenům) a Nebeskému rybníku. Náhorní rovinou k Repešskému žlebu, sešupem téměř až ke Žraloku.

7.den: „Rozlučková.“ Žralok - Čechovice - Spálený kopec - Alojzov - Krumsín - Soběsuky - Žralok (19 km). Mezi vinohrady na zalesněný hřbet Spáleného kopce s výhledy do rovin Hané. Z Alojzova táhlý sjezd do Krumsína: tvrz a přes Soběsuky ke Žraloku. Ukončení pobytu a rozloučení.

Obtížnost: 2, doporučujeme cross
Hodnocení
Průměrné hodnocení: Trasa zatím nebyla hodnocena      
Ohodnoťte tuto trasu:          
Export & odkaz na trasu
Export této trasy ve formátu GPX stahujte zde.

Chcete se o tuto trasu podělit se svými známými? Použijte tento odkaz:

Komentáře (0)

K trase zatím není vložen žádný komentář.

Vložení nového komentáře
Předmět:
Obsah:

Aktuality

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

7.8.2017

Opět jsme sponzory Hostýnské osmy

Již třetím ročníkem zajišťujeme účastníkům mapu závodu. Finančně a organizačně se podílíme na její realizaci. Letos se koná již 6.ročník INOV-8 Hostýnské osmy – turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů na 65 km s cca převýšením 3.000m

Více aktualit »


Nejnovější trasy

kahurangi park

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 49.96km
Obtížnost: Střední

Přírodním parkem Melechov

Běh, orientační běh
Délka: 10.66km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Červenice

Běh, orientační běh
Délka: 10.62km
Obtížnost: Střední

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

Traunstein

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.53km
Obtížnost: Těžká

Okolo Kopaniny

Běh, orientační běh
Délka: 13.30km
Obtížnost: Lehká

INOV-8 Hostýnská osma 2017

Běh, orientační běh
Délka: 66.21km
Obtížnost: Těžká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity