Trasa - Národní park Podyjí - Thayatal na kole


Výskový profil
Prosím čekejte, výškový profil se generuje.
 
Parametry trasy
  • Typ trasy: Cyklistika
  • Obtížnost trasy: Střední
  • Trasa procestována dne:
  • Celkový čas trasy:
  • Celková délka trasy: 37537m
  • Nastoupané metry: 313 (z tech. důvodů se dočasně nevypočítává)
  • Začátek: Znojmo
  • Místa na trase: Podyjí
  • Cíl: Znojmo

Vytvořte si vlastní trasu a podělte se o ni s ostatními.
Prohledněte si i další zajímavé trasy.
Popis
NÁRODNÍ PARK PODYJÍ - THAYATAL NA KOLE
www.nomad.cz
NÁRODNÍ PARK PODYJÍ - THAYATAL NA KOLE Pozvání ke spanilým jízdám jedním z nejvzácnějších přírodních klenotů střední Evropy. Chceteli splynout s půvabem romanticky divoké krajiny, dejte se s námi na prázdninové dobrodružství. Kdo jednou navštívil tento malebný kout, nikdy na něj nezapomene. Ubytování v perle Podyjí královském městě Znojmo.
Program

1.den: Znojmo - Hradiště - Znojmo (9 km). Příjezd na místo ubytování. Výjezd do Znojma - Hradiště k velkomoravské lokalitě a klášteru sv. Hypolita.

2.den: Znojmo - Kraví hora - Sealsfi eldův kámen - vinice Šobes - Devět Mlýnů - Andělský mlýn - Králův stolec - Znojmo (35 km). Fyzicky náročnější okruh s výšinnými vyhlídkami do údolí Dyje (2x i na Znojmo). Rodiště spisovatele Ch. Sealsfi elda, Šobes - nejkrásnější vinice v ČR, soustava vodních mlýnů.

3.den: Znojmo - Hnanice - Mitterretzbach (Heiliger Stein) - Retz - Kleinriedenthal - Hatě - N. Šaldorf - Louka - Znojmo (54 km). Rovinatý okruh, přes vřesoviště k významné sakrální památce, pomezí rakouského Wald a Weinviertelu - město Retz a okolí s vyhlídkou. Vinohrady, přechod v Hatích, přes N.Šaldorf k premonstrátskému klášteru ve Znojmě - Louce.

4.den: Znojmo - Mašovice - Bezkov - Olbramkostel - Kravsko - Plenkovice - Hluboké Mašůvky - Přímětice - Znojmo (45 km). Okruh otevřenou krajinou s dalekými výhledy k zámku v Kravsku, Plenkovickému rybníku, poutnímu místu a nalezišti pravěké Venuše v Hlubokých Mašůvkách. Největší vinný křížový sklep na světě.

5.den: Znojmo - Hnanice - Retzerwüttmühle - Merkersdorf - Hardegg - Čížov - H. Břečkov - Lukov - Podmolí - Mašovice - Znojmo (63 km). Fyzicky náročnější okruh, vyhlídka, lesy Waldviertelu, ke hradu Kaja. Hardegg s hradem. V Lukově původní lidová stavení, dále hrad Nový Hrádek s výhledem na Dyji.

6.den: Znojmo - Načeradice - Strachotice - Slup - Jaroslavice - Dyjákovičky - Šatov - Havraníky - Znojmo (53 km). Rovinatým terénem k vodnímu mlýnu Slup, do Jaroslavic k nejstaršímu vinařskému archivu v ČR, zámku a třetímu největšímu rybníku na Moravě. ,,Malovaný sklep“ a přes 300 let starý ,,Moravský sklep“ v Šatově, obnovený bunkr. Přes Kraví horu (poslední výhled) do Znojma.

7.den: Znojmo. Pěší prohlídka městské památkové rezervace s odborným výkladem průvodce. Ukončení pobytu a rozloučení.

Obtížnost: 2, doporučujeme cross
Hodnocení
Průměrné hodnocení: Trasa zatím nebyla hodnocena      
Ohodnoťte tuto trasu:          
Export & odkaz na trasu
Export této trasy ve formátu GPX stahujte zde.

Chcete se o tuto trasu podělit se svými známými? Použijte tento odkaz:

Komentáře (0)

K trase zatím není vložen žádný komentář.

Vložení nového komentáře
Předmět:
Obsah:

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Okolo rybníku Hluboký

Auto, moto výlety
Délka: 10.57km
Obtížnost: Lehká

Okolo vrchu Hůra

Běh, orientační běh
Délka: 11.02km
Obtížnost: Střední

Přes vrch Bučina

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 8.70km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Strádov

Běh, orientační běh
Délka: 13.91km
Obtížnost: Střední

Sluneční zátokou

Běh, orientační běh
Délka: 7.69km
Obtížnost: Lehká

Údavská padesátka

Běh, orientační běh
Délka: 45.84km
Obtížnost: Střední

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 89.36km
Obtížnost: Těžká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity