Trasa - Národní park Podyjí - Thayatal na kole


Výskový profil
Prosím čekejte, výškový profil se generuje.
 
Parametry trasy
  • Typ trasy: Cyklistika
  • Obtížnost trasy: Střední
  • Trasa procestována dne:
  • Celkový čas trasy:
  • Celková délka trasy: 37537m
  • Nastoupané metry: 313 (z tech. důvodů se dočasně nevypočítává)
  • Začátek: Znojmo
  • Místa na trase: Podyjí
  • Cíl: Znojmo

Vytvořte si vlastní trasu a podělte se o ni s ostatními.
Prohledněte si i další zajímavé trasy.
Popis
NÁRODNÍ PARK PODYJÍ - THAYATAL NA KOLE
www.nomad.cz
NÁRODNÍ PARK PODYJÍ - THAYATAL NA KOLE Pozvání ke spanilým jízdám jedním z nejvzácnějších přírodních klenotů střední Evropy. Chceteli splynout s půvabem romanticky divoké krajiny, dejte se s námi na prázdninové dobrodružství. Kdo jednou navštívil tento malebný kout, nikdy na něj nezapomene. Ubytování v perle Podyjí královském městě Znojmo.
Program

1.den: Znojmo - Hradiště - Znojmo (9 km). Příjezd na místo ubytování. Výjezd do Znojma - Hradiště k velkomoravské lokalitě a klášteru sv. Hypolita.

2.den: Znojmo - Kraví hora - Sealsfi eldův kámen - vinice Šobes - Devět Mlýnů - Andělský mlýn - Králův stolec - Znojmo (35 km). Fyzicky náročnější okruh s výšinnými vyhlídkami do údolí Dyje (2x i na Znojmo). Rodiště spisovatele Ch. Sealsfi elda, Šobes - nejkrásnější vinice v ČR, soustava vodních mlýnů.

3.den: Znojmo - Hnanice - Mitterretzbach (Heiliger Stein) - Retz - Kleinriedenthal - Hatě - N. Šaldorf - Louka - Znojmo (54 km). Rovinatý okruh, přes vřesoviště k významné sakrální památce, pomezí rakouského Wald a Weinviertelu - město Retz a okolí s vyhlídkou. Vinohrady, přechod v Hatích, přes N.Šaldorf k premonstrátskému klášteru ve Znojmě - Louce.

4.den: Znojmo - Mašovice - Bezkov - Olbramkostel - Kravsko - Plenkovice - Hluboké Mašůvky - Přímětice - Znojmo (45 km). Okruh otevřenou krajinou s dalekými výhledy k zámku v Kravsku, Plenkovickému rybníku, poutnímu místu a nalezišti pravěké Venuše v Hlubokých Mašůvkách. Největší vinný křížový sklep na světě.

5.den: Znojmo - Hnanice - Retzerwüttmühle - Merkersdorf - Hardegg - Čížov - H. Břečkov - Lukov - Podmolí - Mašovice - Znojmo (63 km). Fyzicky náročnější okruh, vyhlídka, lesy Waldviertelu, ke hradu Kaja. Hardegg s hradem. V Lukově původní lidová stavení, dále hrad Nový Hrádek s výhledem na Dyji.

6.den: Znojmo - Načeradice - Strachotice - Slup - Jaroslavice - Dyjákovičky - Šatov - Havraníky - Znojmo (53 km). Rovinatým terénem k vodnímu mlýnu Slup, do Jaroslavic k nejstaršímu vinařskému archivu v ČR, zámku a třetímu největšímu rybníku na Moravě. ,,Malovaný sklep“ a přes 300 let starý ,,Moravský sklep“ v Šatově, obnovený bunkr. Přes Kraví horu (poslední výhled) do Znojma.

7.den: Znojmo. Pěší prohlídka městské památkové rezervace s odborným výkladem průvodce. Ukončení pobytu a rozloučení.

Obtížnost: 2, doporučujeme cross
Hodnocení
Průměrné hodnocení: Trasa zatím nebyla hodnocena      
Ohodnoťte tuto trasu:          
Export & odkaz na trasu
Export této trasy ve formátu GPX stahujte zde.

Chcete se o tuto trasu podělit se svými známými? Použijte tento odkaz:

Komentáře (0)

K trase zatím není vložen žádný komentář.

Vložení nového komentáře
Předmět:
Obsah:

Aktuality

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

7.8.2017

Opět jsme sponzory Hostýnské osmy

Již třetím ročníkem zajišťujeme účastníkům mapu závodu. Finančně a organizačně se podílíme na její realizaci. Letos se koná již 6.ročník INOV-8 Hostýnské osmy – turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů na 65 km s cca převýšením 3.000m

Více aktualit »


Nejnovější trasy

kahurangi park

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 49.96km
Obtížnost: Střední

Přírodním parkem Melechov

Běh, orientační běh
Délka: 10.66km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Červenice

Běh, orientační běh
Délka: 10.62km
Obtížnost: Střední

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

Traunstein

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.53km
Obtížnost: Těžká

Okolo Kopaniny

Běh, orientační běh
Délka: 13.30km
Obtížnost: Lehká

INOV-8 Hostýnská osma 2017

Běh, orientační běh
Délka: 66.21km
Obtížnost: Těžká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity