Trasa - Česká Kanada na kole 1.den


Výskový profil
Prosím čekejte, výškový profil se generuje.
 
Parametry trasy
  • Typ trasy: Cyklistika
  • Obtížnost trasy: Střední
  • Trasa procestována dne:
  • Celkový čas trasy:
  • Celková délka trasy: 18181m
  • Nastoupané metry: 267 (z tech. důvodů se dočasně nevypočítává)
  • Začátek: Zvůle
  • Místa na trase: krajina přírodního parku
  • Cíl: Zvůle

Vytvořte si vlastní trasu a podělte se o ni s ostatními.
Prohledněte si i další zajímavé trasy.
Popis
ČESKÁ KANADA NA KOLE
www.nomad.cz
ČESKÁ KANADA NA KOLE Překrásnou krajinou přírodního parku na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. Odpočinek pro turisty, kteří se vyhýbají masové turistice. Ubytování v samém srdci lesnatého kraje, ve kterém kromě romantických rybníků a údolí nechybí ani světová památka UNESCO - unikátní městská památková rezervace v Telči.
Program

1.den: Jindřichův Hradec - Zvůle - Vysoký kámen - Kaproun - Zvůle (25-50 km). Příjezd na místo ubytování. Cyklistický okruh přes nejvyšší vrchol České Kanady Vysoký kámen (738 m), jehož úpatím se vine poslední funkční úzkokolejka s parním vlakem. Cimrmanův památník a pramen v Kaprounu.

2.den: Zvůle - Landštejn - Klášter - rybník Osika - Klenová - Zvůle (40 km). Půvabnou, převážně lesnatou krajinou k hradnímu areálu na česko-moravsko-rakouském trojmezí. Zřícenina patří k nejstarším, nejrozsáhlejším a nejlépe zachovaným u nás - jedinečná vyhlídka.

3.den: Zvůle - Klatovec - Javořice - Mrákotín - Horní Němčice - Zvůle (60 km). Krajinou se zajímavými skalními útvary z landštejnské žuly (skalní mísy) na Javořici (837 m), nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny.

4.den: Zvůle - Český Rudolec - Graselova sluj - Pfaffenschlag - Muzeum samorostů - Slavonice - Maříž - Staré Město pod Landštejnem - Zvůle (50 km). Kolem údajného příbytku lupiče Grasla do renesanční pohádky v půvabných Slavonicích s prohlídkou podzemí. Násilně vylidněným pohraničím přes nově oživenou obec Maříž s výrobou originální autorské keramiky do kraje na styku tří historických zemí - Čech, Moravy a Rakouska.

5.den: Zvůle - Dobrá Voda - Číměř - Peršlák - N. Bystřice - Albeř - Klenová - Zvůle (50 km). Bohem i lidmi zapomenutými kouty, nedotčenou přírodou až k nejsevernějšímu výběžku Rakouska. Přes golfové hřiště u Nové Bystřice zpět do kempu.

6.den: Zvůle - Dačice - Kostelní Vydří - Zadní Vydří - rozhledna Oslednice - Telč - Horní Myslová - Heřmaneč - Mosty - Zvůle (65 km). Návštěva nezapomenutelné městské památkové rezervace, která je na seznamu UNESCO. Cesta povede přes městečko, které dalo světu kostku cukru.

7.den: Zvůle - Kunžak - Střížovice - Malý Ratmírov - Blažejov - Jindřiš (pískovna s čistou vodou) - Jindřichův Hradec (0-25 km). Možná prohlídka Jindřichova Hradce, architektonické perly Jižních Čech. Zakončení, odjezd.

Obtížnost: 2, doporučujeme cross
Hodnocení
Průměrné hodnocení: Trasa zatím nebyla hodnocena      
Ohodnoťte tuto trasu:          
Export & odkaz na trasu
Export této trasy ve formátu GPX stahujte zde.

Chcete se o tuto trasu podělit se svými známými? Použijte tento odkaz:

Komentáře (0)

K trase zatím není vložen žádný komentář.

Vložení nového komentáře
Předmět:
Obsah:

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Okolo rybníku Hluboký

Auto, moto výlety
Délka: 10.57km
Obtížnost: Lehká

Okolo vrchu Hůra

Běh, orientační běh
Délka: 11.02km
Obtížnost: Střední

Přes vrch Bučina

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 8.70km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Strádov

Běh, orientační běh
Délka: 13.91km
Obtížnost: Střední

Sluneční zátokou

Běh, orientační běh
Délka: 7.69km
Obtížnost: Lehká

Údavská padesátka

Běh, orientační běh
Délka: 45.84km
Obtížnost: Střední

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 89.36km
Obtížnost: Těžká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity