Trasa - Česká Kanada na kole 1.den


Výskový profil
Prosím čekejte, výškový profil se generuje.
 
Parametry trasy
  • Typ trasy: Cyklistika
  • Obtížnost trasy: Střední
  • Trasa procestována dne:
  • Celkový čas trasy:
  • Celková délka trasy: 18181m
  • Nastoupané metry: 267 (z tech. důvodů se dočasně nevypočítává)
  • Začátek: Zvůle
  • Místa na trase: krajina přírodního parku
  • Cíl: Zvůle

Vytvořte si vlastní trasu a podělte se o ni s ostatními.
Prohledněte si i další zajímavé trasy.
Popis
ČESKÁ KANADA NA KOLE
www.nomad.cz
ČESKÁ KANADA NA KOLE Překrásnou krajinou přírodního parku na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. Odpočinek pro turisty, kteří se vyhýbají masové turistice. Ubytování v samém srdci lesnatého kraje, ve kterém kromě romantických rybníků a údolí nechybí ani světová památka UNESCO - unikátní městská památková rezervace v Telči.
Program

1.den: Jindřichův Hradec - Zvůle - Vysoký kámen - Kaproun - Zvůle (25-50 km). Příjezd na místo ubytování. Cyklistický okruh přes nejvyšší vrchol České Kanady Vysoký kámen (738 m), jehož úpatím se vine poslední funkční úzkokolejka s parním vlakem. Cimrmanův památník a pramen v Kaprounu.

2.den: Zvůle - Landštejn - Klášter - rybník Osika - Klenová - Zvůle (40 km). Půvabnou, převážně lesnatou krajinou k hradnímu areálu na česko-moravsko-rakouském trojmezí. Zřícenina patří k nejstarším, nejrozsáhlejším a nejlépe zachovaným u nás - jedinečná vyhlídka.

3.den: Zvůle - Klatovec - Javořice - Mrákotín - Horní Němčice - Zvůle (60 km). Krajinou se zajímavými skalními útvary z landštejnské žuly (skalní mísy) na Javořici (837 m), nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny.

4.den: Zvůle - Český Rudolec - Graselova sluj - Pfaffenschlag - Muzeum samorostů - Slavonice - Maříž - Staré Město pod Landštejnem - Zvůle (50 km). Kolem údajného příbytku lupiče Grasla do renesanční pohádky v půvabných Slavonicích s prohlídkou podzemí. Násilně vylidněným pohraničím přes nově oživenou obec Maříž s výrobou originální autorské keramiky do kraje na styku tří historických zemí - Čech, Moravy a Rakouska.

5.den: Zvůle - Dobrá Voda - Číměř - Peršlák - N. Bystřice - Albeř - Klenová - Zvůle (50 km). Bohem i lidmi zapomenutými kouty, nedotčenou přírodou až k nejsevernějšímu výběžku Rakouska. Přes golfové hřiště u Nové Bystřice zpět do kempu.

6.den: Zvůle - Dačice - Kostelní Vydří - Zadní Vydří - rozhledna Oslednice - Telč - Horní Myslová - Heřmaneč - Mosty - Zvůle (65 km). Návštěva nezapomenutelné městské památkové rezervace, která je na seznamu UNESCO. Cesta povede přes městečko, které dalo světu kostku cukru.

7.den: Zvůle - Kunžak - Střížovice - Malý Ratmírov - Blažejov - Jindřiš (pískovna s čistou vodou) - Jindřichův Hradec (0-25 km). Možná prohlídka Jindřichova Hradce, architektonické perly Jižních Čech. Zakončení, odjezd.

Obtížnost: 2, doporučujeme cross
Hodnocení
Průměrné hodnocení: Trasa zatím nebyla hodnocena      
Ohodnoťte tuto trasu:          
Export & odkaz na trasu
Export této trasy ve formátu GPX stahujte zde.

Chcete se o tuto trasu podělit se svými známými? Použijte tento odkaz:

Komentáře (0)

K trase zatím není vložen žádný komentář.

Vložení nového komentáře
Předmět:
Obsah:

Aktuality

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

7.8.2017

Opět jsme sponzory Hostýnské osmy

Již třetím ročníkem zajišťujeme účastníkům mapu závodu. Finančně a organizačně se podílíme na její realizaci. Letos se koná již 6.ročník INOV-8 Hostýnské osmy – turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů na 65 km s cca převýšením 3.000m

Více aktualit »


Nejnovější trasy

kahurangi park

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 49.96km
Obtížnost: Střední

Přírodním parkem Melechov

Běh, orientační běh
Délka: 10.66km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Červenice

Běh, orientační běh
Délka: 10.62km
Obtížnost: Střední

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

Traunstein

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.53km
Obtížnost: Těžká

Okolo Kopaniny

Běh, orientační běh
Délka: 13.30km
Obtížnost: Lehká

INOV-8 Hostýnská osma 2017

Běh, orientační běh
Délka: 66.21km
Obtížnost: Těžká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity