Trasa - Dvoudenní přechod ze Špindlerova Mlýna do Janských Lázní


Výskový profil
Prosím čekejte, výškový profil se generuje.
 
Parametry trasy
  • Typ trasy: Pěší turistika, trekking
  • Obtížnost trasy: Střední
  • Trasa procestována dne: 10. - 11.
  • Celkový čas trasy: 5 + 6 hodin
  • Celková délka trasy: 34702m
  • Nastoupané metry: 1738 (z tech. důvodů se dočasně nevypočítává)
  • Začátek: Špindlerův Mlýn, autobusové nádraží
  • Místa na trase: Luční Bouda (www.lucnibouda.cz), Sněžka, Černá Hora, ...
  • Cíl: Janské Lázně,autobusové nádraží

Vytvořte si vlastní trasu a podělte se o ni s ostatními.
Prohledněte si i další zajímavé trasy.
Popis
Zimní (Od rozcestí pod Malým Šišákem vede trasa po zimní cestě přes Stříbrné návrší. Pro letní variantu stačí Stříbrné návrší obejít po červené přes Slonecznik s výhledem na Velký a Malý Stav a k Luční Boudě přijít po Jantarové cestě - žlutá.) přechod velké části Krkonoš, který vede většinu času po jejich nejvyšších partiích, kdy navštívíte jedny z nejhezčích míst těchto hor s mnoha výhledy za dobrého počasí. Podíváte se i na nejvyšší kopec ČR a pokud zvolíte přespání na Luční Boudě, které vřele doporučuji, je možnost vystoupit na Sněžku i dvakrát. Odpoledne první den a návrat k Luční Boudě a poté druhý den při cestě dál. To se může hodit v případě horšího počasí na druhý den, kdy může být na Sněžce špatná viditelnost - výhled za to stojí a převýšení od Luční je pouze 192m. Trasa se dá jít i opačným směrem, ale v tomto směru je první den kratší a vhodnější na rozhýbání. Trasa je celou dobu dobře značená, jen za mlhy může být trochu těžší trefit cestu od Moravské a Špindlerovy boudy, ale stačí se držet logicky vpravo a u Špindlerovy Boudy navíc co nejvíc do kopce po širokém průseku v lese a cestu určitě najdete. Od Moravské Boudy je varianta pokračovat dále po žluté a dojít k Petrově Boudě a odtud dolů po červené a připojit se k trase na rozcestí Pod Petrovkou II. Trasu je možné také operativně často zkrátit. Například od Špindlerovy Boudy, od Luční Boudy, z Růžohorek (dobré místo na jídlo pokud vám nestačila snídaně na Luční), dále se dá celá cesta přímo ukončit ve Velké Úpě (kterou přecházíte prakticky přímo u zastávky autobusů), nebo na rozcestí Pod Kolínskou boudou se vydat směrem do Pece. (Cesta do Pece je ale zhruba stejně dlouhá, jako cesta na Černou Horu, kdy už máte to nejtěžší stoupání za sebou a na Čer. Hoře budete rychleji než myslíte.) Celý výlet je ideální jako dvoudenní, tedy vhodný zejména na víkendy a pod. Dá se, ale operativně jak zkrátit (viz výše), tak i prodloužit. Například obejitím jezer Velký a Malý Stav Polsku. Tak ať se cesta líbí a přeju hezké počasí.
Hodnocení
Průměrné hodnocení: Trasa zatím nebyla hodnocena      
Ohodnoťte tuto trasu:          
Export & odkaz na trasu
Export této trasy ve formátu GPX stahujte zde.

Chcete se o tuto trasu podělit se svými známými? Použijte tento odkaz:

Komentáře (0)

K trase zatím není vložen žádný komentář.

Vložení nového komentáře
Předmět:
Obsah:

Aktuality

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

7.8.2017

Opět jsme sponzory Hostýnské osmy

Již třetím ročníkem zajišťujeme účastníkům mapu závodu. Finančně a organizačně se podílíme na její realizaci. Letos se koná již 6.ročník INOV-8 Hostýnské osmy – turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů na 65 km s cca převýšením 3.000m

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

Traunstein

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.53km
Obtížnost: Těžká

Okolo Kopaniny

Běh, orientační běh
Délka: 13.30km
Obtížnost: Lehká

INOV-8 Hostýnská osma 2017

Běh, orientační běh
Délka: 66.21km
Obtížnost: Těžká

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

Uzavírka turistického chodníku 3.5.2018

Pěší turistika, trekking
Délka: 2711m
Obtížnost: Lehká

Ze Starých Hutí na Gavendovu skálu (Chřiby)

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 9.05km
Obtížnost: Lehká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity