Články

31.1.2013 | Vybavení

Sněžnice - od proutí po karbonovou konstrukci

Předpokládá se, že sněžnice lidé začali používat již několik tisíc let před naším letopočtem, aby jim usnadnily pohyb v hlubokém sněhu. Lidé se inspirovali, jako ostatně se vším, v okolní přírodě. Vzorem pro první sněžnice byl například obyčejný zajíc, jehož některé druhy se životu v zasněžených oblastech přizpůsobily zvětšením chodidel. Jaká je historie sněžnic až po současnou podobu?


28.11.2012 | Vybavení

Kup lyže Sporten a vyber si dárek zdarma

Pokud v našem eshopu Mysport.cz zakoupíte lyže Sporten, získáte dárek, který si sami vyberete. Ryze česká firma Sporten vyrábí neobyčejně široký sortiment běžeckých a sjezdových lyží a snowboardů určených nejen na tuzemský trh. Většinu lyží vyváží na náročné trhy Skandinávie, USA a Japonska. Filozofie firmy Sporten je vyrábět kvalitní a zároveň cenově přijatelné lyže, které učiní lyžování zábavnější a dostupnější. Kromě dárku nabízíme lyže za rozumné ceny, doprava od 2500,- zdarma.


30.9.2012 | Vybavení

Svolávací akce Ocún

Na základě smrtelné nehody tento rok v Tyrolských Alpách s vypůjčeným a nadměrně opotřebeným setem via ferrata od jiného výrobce se začal okamžitě český výrobce Ocún zabývat testováním vlivu opotřebení ferrata setů na bezpečnost uživatelů. Z laboratorních testů jsme zjistili, že ferratové sety s pružnými smyčkami typ „harmonika“ se při cyklickém zatěžování zkracují, popruhy ochlupatí a jejich pevnost nečekaně rychle klesá. Ocún tedy svolává ferratové sety na výměnu pružných popruhových smyček typ „harmonika“ za pružné popruhové smyčky typ „trombon“. Čtěte více ...


29.8.2012 | Vybavení

Dětské zimní outdoorové oblečení

Požadavky na dětské zimní oblečení jsou velmi podobné nárokům na funkční oblečení pro dospělé. Přesto donedávna dětské oblečení se srovnatelnými parametry bylo prakticky nemožné sehnat. Dnes se však karta obrací a sortiment dětského outdoorového oblečení je již velmi kvalitní i dostatečně široký. Pojďme se tedy podívat, co je na trhu pro malé outdoorové nadšence k mání.


Strany: « Předcházející | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

kahurangi park

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 49.96km
Obtížnost: Střední

Přírodním parkem Melechov

Běh, orientační běh
Délka: 10.66km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Červenice

Běh, orientační běh
Délka: 10.62km
Obtížnost: Střední

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

Traunstein

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.53km
Obtížnost: Těžká

Okolo Kopaniny

Běh, orientační běh
Délka: 13.30km
Obtížnost: Lehká

INOV-8 Hostýnská osma 2017

Běh, orientační běh
Délka: 66.21km
Obtížnost: Těžká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity