Články

3.10.2014 | Zpravodajství

Z regionů ČR: Rozhledna Kelčský Javorník

Na Kelčském Javorníku (865m), nejvyšší hoře Hostýnských vrchů, má být opět postavena rozhledna. Vítězný návrh architektonické soutěže by tak měl již v roce 2015 nahradit starou rozhlednu, která byla již dříve stržena.


8.5.2014 | Zpravodajství

Portál TREKING.CZ vydává druhý Karpattrek pas

Náš hlavní partner - portál TREKING.CZ právě připravuje druhý z trekových pasů, tentokráte Beskydský. Beskydský Karpattrek a pas vás zavede na hřebeny Moravskoslezských Beskyd, Jablunkovského mezihoří, Kysuckých Beskyd a Oravských Beskyd. Beskydský karpattrek vás tak protáhne beskydskými hřebeny z Hostašovic až po Babí horu resp. Oravskou Polhoru takovými vrcholy jako je Radhošť, Smrk, Lysá hora, Gírová, Velká Rača, Úšust, Pilsko či Babí hora.


5.5.2014 | Zpravodajství

Aktivní dovolená s domácí pohodou v Jeseníkách (PR)

Není moc míst, která stejně rádi navštěvují aktivní sportovci, turisté i rodiny s dětmi. Penzion Jeseníky Pod Mořským okem takovým místem je. Nachází se v turisticky atraktivní lokalitě Jeseníků v těsné blízkosti Pradědu a Karlovy studánky. Majitelům penzionu se podařilo spojit rodinnou přátelskou atmosféru s ubytováním v soukromí, což ocení jak mladé rodiny s dětmi, tak zamilované páry na dovolené.


6.3.2014 | Zpravodajství

Otvírání sezony - cyklostezka Bečva

Tradiční akce konaná v druhé polovině měsíce dubna se zábavním programem. Cyklostezka Bečva je královna stezek Moravy, na 160km střídá pravý a levý břeh Bečvy a nabízí ideální podmínky pro cyklisty, in-line bruslaře, turisty a v zimě i běžkaře.


24.8.2013 | Zpravodajství

Aplikace My Tracks a Kamenní mužíci

Vyzkoušeli jste někdy nebo používáte mobilní aplikaci "Moje trasy" od Googlu? Veškeré trasy zaznamenané touto aplikací lze pohodlně nahrát pod Váš účet do Kamenných mužíků. Stačí trasu v aplikaci uložit ve formátu GPX a následně soubor importovat v mapové aplikaci Kamenných mužíků při tvoření trasy. Čtěte více ...


Strany: « Předcházející | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Následující »

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Údavská padesátka

Běh, orientační běh
Délka: 45.84km
Obtížnost: Střední

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 89.36km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 90.17km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička 2015

Běh, orientační běh
Délka: 93.30km
Obtížnost: Těžká

Tisícovky Železnorudska

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 21.67km
Obtížnost: Střední

Lovečná a Helmwald - tisícovky Šumavy

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.96km
Obtížnost: Střední

Rýchory

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 10.60km
Obtížnost: Střední

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity