Články

9.6.2015 | Zpravodajství

Vysoké Tatry hostí mistrovství Evropy v Nordic walking

Slovenská asociace Nordic Walking (SNWA) připravuje v letošním roce 2015 1. Mistrovství Evropy v Nordic Walkingu a současně 3. Mistrovství Slovenska. 12 a 6km trasa na Štrbském Plese ve Vysokých tatrách.

 

Slovenská asociace Nordic Walking (SNWA) si klade za cíl podporu a rozvoj Nordic Walking v SR, soutěží Nordic Walking v SR a propagaci NW u mládeže a dospělých. SNWA úspěšně připravila a zorganizovala již několik Nordic Walking závodů, jako Mistrovství SR v letech 2013 a 2014 s medzinárodní účastí, Mistrovství ČR v roce 2014 a mnohé další menší závody. Nedílnou součástí je reprezentace slovenského nordic walking v zahraničí. Po dvou zmíněných mistrovství slovenské republiky v NW se letošní ročník 2015 rozšiřuje na první oficiální Mistrovství Evropy v Nordic Walkingu. Mezi světovou Nordic Walking špičku patří mistři Slovenska, Andrej Végh a Zuzana Šucová, kteří se na ostatních mistrovství světa umístili na předních příčkách.

Organizátoři - prezidentka a víceprezident SNWA jako jediní zástupci SR získali nejvyšší úroveň certifikace pro lektory Nordic Walking na světe – Národní Trénér (National Coach), které uděluje Medzinárodní federace Nordic Walking (INWA).

PŘIHLASTE SE K ÚČASTI NA MISTROVSTVÍ EVROPY V NW ZDE
.

PROPOZICE A POKYNY

termín: 20.6.2015

místo konání: Štrbské Pleso, areál mezi hotely Crocus, Toliar a Panoráma

délka závodu: 12km (hlavní závod), 6km (kategorie juniorů, muži / ženy 60)

kategorie ženy: (juniorky, ženy, ženy 40, ženy 50, ženy 60)
kategorie muži: (junioři, muži, muži 40, muži 50, muži 60)

10:00-12:00 Registrace, předložení účastnických přihlášek (hotel Crocus)
12:15 Oficiální přivítání, organizační pokyny
12:30 NW ROZCVIČKA s akreditovanou instruktorkou
13:00 START
16:00 Vyhlášení vítězů

18:30 PANORAMA PARTY, bohatý program

Více z programu zde.

_________________________________________________________________________

Detailní propozice, mapa a výškový profil zde.
Mapa, okolí Štrbského plesa zde.
_________________________________________________________________________


Fotografie z www.snwa.sk

Mistrovství je zařazeno do série Slovak Nordic Walking Tour 2015.
Od letošního roku totiž SNWA připravuje tuto celoroční Nordic Walking sérii závodů. Seriál závodů s různými obtížnostmi a délkami. Závodníci sbírají body na základě účasti a dosáhnutého pořadí v jednotlivých závodech. Kromě trofejí z jednotlivých závodů získají první tři z každé kategorie kompletní serie medaile a věcné ceny.

 

_________________________________________________________________________
(tématické PR našeho partnera, sponzorovaná část článku)

Až budete v rámci zmíněného mistrovství Evropy nebo při jakékoliv další návštěvě Vysokých Tater hledat vhodné ubytování, pak doporučujeme Hotel Rysy ***

Sponzor článku Slevoking.cz - specializovaný slevový portál v oblasti cestovního ruchu ve střední Evropě
aktuálně nabízí s více než 50% slevou několik balíčků od 3 do 6 dnů na ubytování s polopenzí, službami a dítětem do 10 let zdarma ve zmíněném hotelu Rysy v Tatranské Štrbě. Součástí je wellness a lokalita včetně služeb je ideální pro rodinnou dovolenou. Navíc obdržíte Tatry Card (tatranská zubačka zdarma, horské pojištění a slevy na vstupné v regionu).

Ubytování nabízí hotel Rysy*** v příjemně zařízených dvojlůžkových pokojích, které jsou nově zrekonstruované. Každý z nich je vybavený přistýlkou, vlastním sociálním zařízením, telefonem, TV/SAT a rádiem. Hosté mají k dispozici také balkon, který ocení především během hezkých slunečných dní. V hotelu se můžete těšit na chutnou polopenzi v místní restauraci. Pro hosty je k dispozici také příjemné posezení v kavárně s terasou. Vydatný oddych Vám pak zaručí hotelové Relax centrum. Tady můžete využít vstupu do sauny, vířivky nebo si dopřát masáž. Stejně tak si zde zahrajete stolní tenis nebo kulečník.

Platnost zakoupeného kuponu je až do 30.9.2015.
Veškeré podrobnosti o slevové akci, varianty ubytování apod. naleznete na detailu této vaší letní dovolené :-)

 

 « předcházející článek   následující článek »   zpět na seznam článků ^

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Sluneční zátokou

Běh, orientační běh
Délka: 7.69km
Obtížnost: Lehká

Údavská padesátka

Běh, orientační běh
Délka: 45.84km
Obtížnost: Střední

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 89.36km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 90.17km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička 2015

Běh, orientační běh
Délka: 93.30km
Obtížnost: Těžká

Tisícovky Železnorudska

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 21.67km
Obtížnost: Střední

Lovečná a Helmwald - tisícovky Šumavy

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.96km
Obtížnost: Střední

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity