Články

17.11.2015 | Monitoring: outdoorová média

V Bielovodskej doline je pohyb turistů omezený (LESYTANAP.CZ)

Od čtvrtku 5.listopadu je pohyb po modrém značeném turistickém chodníku vedoucím údolím Bielovodskej doliny omezený. Státní lesy TANAPu zde po sesuvu půdy odstraňují nános zeminy, která zasahuje do tělesa turistického chodníku a ohrožuje bezpečný pohyb turistů.

 

 V úseku, přibližně 500 metrů vzdáleném od nástupu na chodník v Lysej Poľane, budou ještě v průběhu následujích dní pohyb tůristů usměrňovat pracovníci Státních lesů TANAPu a žádají proto turisty, aby pokyny respektovali a to zejména z důvodu vlastní bezpečnosti a současně děkují za pochopení omezení.

 
Uvedenými pracemi zabezpečují Státní lesy TANAPu průchodnost turistické značené cesty nejen pro pěší turisty, ale také pro motorizované složky záchranného systému a pracovníky státní ochrany přírody v Tatranském národním parku.
 
sesuv půdy Tatry, Bielovodská dolina, Lysá Polana, Łysa Polana
Fotografie: web Štátne lesy TANAPu, Lenka Burdová
 
Doplnění redakce
Uvedená modrá stezka vede z polsko slovenské hraniční osady Lysá Poľana (nejsevernější slovenská Tatranská osada)  Bielovodskou dolinou do sedla Prielom a dále na Zbojnickou chatu a do Velké Studené doliny. 10km dlouhá Bielovodská dolina je nejrozsáhlejší dolinou Vysokých Tater. Zajímavá dolina Alpského charakteru s širokým dnem a masivními svahy bočních hřebenů.
______________________________________________________________________

Mapu Bielovodské doliny naleznete zde.
______________________________________________________________________
 

17.11.2015 | celý článek najdete na Štátne lesy TANAPu
 
 


« předcházející článek   následující článek »   zpět na seznam článků ^

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Údavská padesátka

Běh, orientační běh
Délka: 45.84km
Obtížnost: Střední

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 89.36km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 90.17km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička 2015

Běh, orientační běh
Délka: 93.30km
Obtížnost: Těžká

Tisícovky Železnorudska

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 21.67km
Obtížnost: Střední

Lovečná a Helmwald - tisícovky Šumavy

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.96km
Obtížnost: Střední

Rýchory

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 10.60km
Obtížnost: Střední

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity