Články

29.1.2017 | Teasi

Test navigace Teasi (4) - Tahuna APP

V posledním článku jsme informovali, že Teasi připravil testovací verzi aplikace softwaru TAHUNA pro zařízení s Android. Vyzkoušeli jsme a přinášíme krátkou recenzi.

 

TAHUNA APP je k dispozici ke stažení zdarma v Google Play Store. Zatím jako beta verze pro přístroje s Android. Plná veze pro Android a iOS bude brzy následovat. V tuto chvíli je Tahuna app k dispozici v testovací podobě a uživatelé mají tak možnost pomocí zpětné vazby, ke které je aplikace vybízí, se podílet na vývoji.

Plánování trasy v aplikaci Tahuna APP.

Instalace probíhá v angličtině a vyžaduje 88 Mb místa v telefonu. Rovněž vyzve uživatele k přístupu k poloze, mediím a kontaktům. Samotná aplikace je pak v Českém jazyce. Google play i samotný software Vás upozorní, že se jedná o testovací, nevydanou verzi, která nemusí být plně funkční.

Po prvním spuštění nabídne aplikace stažení offline map Open street celého světa do zařízení. Mapy zaberou 187 Mb a jedná se o základní (orientační) nepodrobné mapy s horším rozlišením po přiblížení (v případě připojení k internetu se automaticky pak stahují plnohodnotné Open street mapy). Následně se spustí automaticky průvodce nastavením softwaru, které vychází z parametrů a požadavků uživatele. Z fyzických údajů je třeba nastavit pohlaví, výšku, váhu, parametry tepové frekvence a datum narození. Dalšími parametry jsou volba souřadnice (pro Evropu metrická), typ použití (silniční kolo, horské kolo, závodní kolo nebo turistika) a v neposlední řadě míra využití cest (zpevněné cesty, lesní cesty atd.). Současně nabídne program stažení podrobných mapových podkladů Open street pro jednotlivé státy, Česká republika vyžaduje 112 Mb prostoru. Další země lze stáhnout a ostatní podrobné nastavení může uživatel kdykoliv změnit následně v prostředí programu.
 

Online mapová vrstva Google map. Možnost stažení offline map i jiných států.

Aplikace Tahuna je totožná jako software v navigacích Teasi. Stejné prostředí, funkce a podobné ovládání (přizpůsobené samozřejmě chytrému telefonu). Navíc spojuje funkce a výhody navigace jako takové a programu Teasi Tool pro stolní počítače, kde je možné, díky připojení k internetu, stahovat mapové podklady, archivovat a stahovat trasy atd. O softwaru Teasi Tool a aktualizaci Tahuna jsme již psali zde. V podstatě lze plnohodnotně využívat všech funkcí a výhod navigací Tesi bez nutnosti použití tohoto přístroje. Při našem testování této beta verze jsem nenarazil na žádnou chybu v programu. Jen některé texty nejsou ještě v českém jazyce, ale ovládání je plně pochopitelné.
 

Součástí je počítač měřící rychlost, nadmořskou výšku, tělesné parametry atd. Pro elektrokola bude navíc k dokoupení funkce odhadu dojezdu podle profilu trasy a doporučení jak řadit.

Oproti používání navigace Teasi dle mých zkušeností tato aplikace pro mobilní telefony nabízí zejména tyto výhody: 

◘ Podstatně lepší ovládání díky výhodám chytrého telefonu a jeho dotykovému displeji. Citlivější reakce a zejména zoomování a pohyb po mapě je rychlejší a pohodlnější.
◘ Rychlejší reakce a funkce programu.
◘ V případě připojení k internetu možno přepínat mapové podklady do Google map tedy běžné Google mapy, Google mapy s reliéfem a satelitní mapy.

Aplikace umožňuje online vyhledávání cíle, případně zadání gps souřadnic.

Nevýhodu
spatřuji v nízké výdrži baterie chytrých telefonů, kdy při využívání ostatních funkcí telefonu bude výdrž baterie výrazně nižší než u přístroje navigace.

29.1.2017 | Josef Douša Kamenní mužíci.cz 

______________________________________________________________________

Další články v rubrice Teasi:

 

Tahuna APP | 9.1.2017
Test navigace Teasi (3) - recenze aktualizace TAHUNA
 
| 13.11.2016
Soutěž Teasi – Vyber si svou cestu | 15.10.2016

_____________________________________________________________________

 

 « předcházející článek   následující článek »   zpět na seznam článků ^

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Údavská padesátka

Běh, orientační běh
Délka: 45.84km
Obtížnost: Střední

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 89.36km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 90.17km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička 2015

Běh, orientační běh
Délka: 93.30km
Obtížnost: Těžká

Tisícovky Železnorudska

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 21.67km
Obtížnost: Střední

Lovečná a Helmwald - tisícovky Šumavy

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.96km
Obtížnost: Střední

Rýchory

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 10.60km
Obtížnost: Střední

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity