Články

26.12.2015 | Zpravodajství

Program 2016 Českého alpského klubu

Český alpský klub připravil pro rok 2016 bohatý program přednášek a kurzů. Totožná společnost, která pro ČR zajišťuje přímé zastoupení rakouského Alpenverein-u, připravuje mimo mnohého např. přednášku Bezpečnost na via ferratách nebo Zimní hory na sněžnicích a kurzy zaměřené na pohyb po ledovcích nebo skialpinismus.

 

Na internetových stránkách alpského klubu je v tuto chvíli uvedený program vzdělávacích přednášek a cestovatelských besed od ledna do dubna. Naplánováno je 10 přednášek s kapacitou vždy dvacet lidí. Seriál těchto přednášek je soustředěný právě na jaro, následně začínající sezona je věnována kurzům v terénu.

Přehled přednášek naleznete zde a za nejzajmavější považujeme např. S dětmi do hor a přírodyBezpečnost na via ferratách nebo Zimní hory na sněžnicích. Cestovatelským besedám dominuje zejména Arménie a výstup na bájný Ararat, Vulkány Ekvádoru nebo Kyrgyzstán. Cena účasti na přednášce je od 40 do 60 Kč.

Zimní období od ledna do března je věnováno zimním kurzům v terénu. Čtyři kurzy pro Skialpinismus a freeride a dva kurzy Sněžnice a zimní aktivity. Od jara do podzimu pak začínají ferratové a ledovcové kurzy. Základní ferratové kurzy probíhají ve formě přednášek v učebně společnosti v Brně a následně praktické kurzy v Solné komoře v Rakousku řešené formou zájezdu. Pohyb po ledovci je řešen buď základním nebo kompletním kurzem v Raxalpe nebo ve Vysokých Taurách. Kalendář akcí a podrobnosti zde.

Český alpský klub zřizuje stejná společnost, která pro Českou republiku zajišťuje přímé zastoupení rakouského horolezeckého svazu Alpenverein. OEAV (Österreichische Alpenverein) kromě vlastnitví a správy desítky alpských horských chat a údržby chodníků a zajištěných cest poskytuje členství, díky kterému je možno získat až 50% slevy na ubytování na horských chatách a především pojištění horských sportů krycí nejen léčebné výlohy, ale i např. pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy.

Členství a pojištění OEAV je možno vyřídit na počkání.
Ceny členství pro rok 2016 jsou následující:

Dospělí od 26 do 60 let (A) 1 690 Kč
Manžel/ka, partner/ka, senioři, junioři a studenti, invalidé (B) 1 290 Kč
Děti a mládež do 18 let (C) 700 Kč
Samoživitelé s jedním nebo více nezaopatřenými dětmi (A+C) 1 690 Kč
Výhodné rodinné členství (A+B+C) 1 280 Kč

Přihláška do OEAV zde.

______________________________________________________________________

Členství / pojištění OEAV nelze však sjednat jednorázově, ale je nutné celoroční členství / platba. Krátkodobé akce pak může pokrýt běžné pojištění, které je samozřejmě platné mimojiné i pro běžné činnosti a pobyt v zahraničí. Doporučujeme se s podmínky pojistky podrobně seznámit s ohledem na druh vykonávaného sportu. Více jsme také uváděli v článku zde.

Také milujete cestování a tak logicky chcete, aby každý vaše cesta byla klidná a bezproblémová? Pokud je tomu tak, potom nezapomínejte hlavně na to, že tomu můžete i pomoci. Jak? Stačí mít sjednané cestovní pojištění do zahraničí. To dnes není problém získat třeba na internetu, a to díky webu Porovnej24.cz. Tento web je ideální, pokud chceme uskutečnit oblíbené srovnání cestovního pojištění. Podívejme se proto spolu s námi nejenom na to, proč sjednat cestovní pojištění online, ale podíváme se společně také na to, jak může daná pojistka vypadat a proč je spojena s bezproblémovou dovolenou.

Jakýchkoliv výdajů se není třeba bát

Prvním důvodem, který je spojený s tím, proč nám pojistka dokáže zajistit bezproblémovou dovolenou je to, že se nemusíme obávat jakýchkoliv výdajů. Ať už sjednáváme cestovní pojištění do EU, nebo naopak cestovní pojištění mimo EU, můžeme mít jistoty spojené s tím, že jsou veškeré výlohy hrazeny pojišťovnou. A to třeba výlohy spojené s naším ošetřením, které dnes nabídne i to nejlevnější cestovní pojištění, které vůbec existuje. Stejně tak se nemusíme obávat ani škod. Můžeme pojistit nejenom naše zavazadla, ale můžeme pojistit také naši odpovědnost. V obou případech tak máme jistotu, že jakékoliv škody pojišťovna také proplatí.

Myslete i na nepříjemné situace

Nejsou to jenom výlohy spojené se škodami, nebo ošetřením. Stejně tak můžete sjednat nejlevnější cestovní pojištění online a mít jistotu, že získáte kompenzaci v případě nepříjemných situací. Těmi se rozumí například to, že můžeme získat peníze, pokud je zpožděný náš let. To platí i o zavazadlech. Stejně tak můžeme ve Finsku sjednat třeba i cestovní pojištění na hory, kde budeme mít pojištěnu jistotu dostatečné sněhové nadílky. Podobné to může být v případě letní dovolené, kdy není problémem třeba i to, že si jednoduše pojistíme slunečné počasí a klidnou dovolenou. Ano, i to dnes pojišťovny nabídnou.

26.12.2015 | Josef Douša Kamenní mužíci.cz, PR

______________________________________________________________________
 
Další články z rubriky Zpravodajství:
Beskydská sedmička 2015 | 7.9.2015
______________________________________________________________________
 
 


« předcházející článek   následující článek »   zpět na seznam článků ^

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Údavská padesátka

Běh, orientační běh
Délka: 45.84km
Obtížnost: Střední

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 89.36km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 90.17km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička 2015

Běh, orientační běh
Délka: 93.30km
Obtížnost: Těžká

Tisícovky Železnorudska

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 21.67km
Obtížnost: Střední

Lovečná a Helmwald - tisícovky Šumavy

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.96km
Obtížnost: Střední

Rýchory

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 10.60km
Obtížnost: Střední

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity