Články

24.3.2017 | Monitoring: outdoorová média

Nahlédněte meteorologům pod pokličku. Den otevřených dveří chystají o víkendu po celé republice (ROZHLAS.CZ)

Tipy na víkend Českého rozhlasu jsou zejména v duchu "dnů otevřených dveří". Poslední březnový víkend si můžete užít např. třeba v Krušných horách na karnevalu v Bublavě. V pražských Horních Počernicích si prohlédnete čistírnu odpadních vod a Český hydrometeorologický ústav přichystal den otevřených dveří na několika svých pracovištích. Hezkou sobotu a neděli!

 

 Pojďte se v sobotu podívat, kde a jak se předpovídá počasí. Český hydrometeorologický ústav přichystal den otevřených dveří na několika svých pracovištích. Podívat se můžete do pražských Komořan, na Libuš, do Ostravy, Brna, Českých Budějovic, do Ústí nad Labem a na další místa.

Milešovka - meteorologická observatoř ČHMÚ na Milešovce (meteorologická stanice)

Milešovka - meteorologická observatoř - Foto: Tomáš Šácha, Český rozhlas 

Karlovarský kraj: Bublavské svahy v Krušných horách rozjásá tradiční karneval 

Od 10 hodin vás v Bublavě čeká diskotéka na sněhu, soutěže o nejlepší masky a grilování. A hlavně – masky mají lyžování v sobotu zdarma. Přijďte si i letos užít jedno z posledních lyžování této sezóny na stále výborně zasněžených sjezdovkách. O den později, tedy v neděli, pak Bublava zažije poslední lyžařské závody letošní sezony.

Praha: UMTrh, gastronomie i retro zoo 

Nenechte si v sobotu ujít mimořádné prohlídky čistírny odpadních vod v Horních Počernicích v Praze. Začínají v 9 hodin. 

V zoo v Praze začíná v sobotu 86. návštěvnická sezona. Slavnostní zahájení je naplánováno na 11 hodin. Slavnost se ponese v retro stylu 70. let. Zúčastní se i děti z fotografie z roku 1975 zachycující pětadvacetimiliontého návštěvníka zoo. Ve 14 hodin začne v Gočárových domech vernisáž věnovaná historii zoo. 

Pravidelná a oblíbená akce UMTrh, nabízí prostor pro aktivní umělce a designéry, kteří mají zájem vystavovat a prodávat svá díla a produkty široké veřejnosti. Vždy poslední víkend v měsíci, market obsazuje prostor před hotelem Intecontinental. Tentokrát ho ovšem najdete v Továrně v pražských Holešovicích. 

Čeká vás spousta uměleckých děl, zajímavé designové produkty, kvalitní jídlo, ale i velmi bohatý kulturní program. Těšit se můžete například na sobotní workshop beatboxu, který v neděli vyvrcholí soutěží pod vedením Jara Cossigy. Přichystané jsou i workshopy pro děti, live painting či oblíbený komixátor od kluků z Já na tom dělám. Chybět nebudou ani zábavné stand-upy a zbytek času vyplní skvělý lokální DJ Lil Rowa. 

Na Novoměstské radnici v Praze navštivte v sobotu Festival delikátních chutí, který představí speciality mnoha kontinentů. Vstup zdarma.

Další víkendové akce uvádí Český rozhlas např.:

◘ Výstava Magičtí Lucemburkové se přesouvá do Prahy
◘ Středočeský kraj: Kutnohorská galerie GASK zahajuje výstavní sezónu
◘ Jihočeský kraj: V Českých Budějovicích jdou na děti Vědecky!
◘ Ústecký kraj: Příběh paneláků představí výstava v ústeckém parku
◘ Pardubický kraj: Zavítejte do litomyšlského Portmonea nebo do chrudimského loutkářského muzea
◘ Zlínský kraj: Slovácké muzeum v Uherském Hradišti otevřelo výstavu Z deníku archeologa

A mnoho dalšího, podrobnosti naleznete na webu Českého rozhlasu.
 

24.3.2017 | celý článek a všechny tipy na víkend najdete na Rozhlas.cz

 

 « předcházející článek   následující článek »   zpět na seznam článků ^

Aktuality

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

7.8.2017

Opět jsme sponzory Hostýnské osmy

Již třetím ročníkem zajišťujeme účastníkům mapu závodu. Finančně a organizačně se podílíme na její realizaci. Letos se koná již 6.ročník INOV-8 Hostýnské osmy – turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů na 65 km s cca převýšením 3.000m

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Přírodním parkem Melechov

Běh, orientační běh
Délka: 10.66km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Červenice

Běh, orientační běh
Délka: 10.62km
Obtížnost: Střední

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

Traunstein

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.53km
Obtížnost: Těžká

Okolo Kopaniny

Běh, orientační běh
Délka: 13.30km
Obtížnost: Lehká

INOV-8 Hostýnská osma 2017

Běh, orientační běh
Délka: 66.21km
Obtížnost: Těžká

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity