Články

2.6.2014 | Vybavení

Mini test: jednoplášťový přístřešek Trimm Trace

Otestovali jsme lehký jednoplášťový přístřešek pro nenáročné turisty a cyklisty Trimm Trace. Neslibuje komfort jako klasický stan, ale jeho jednoznačnou výhodou je nízká hmotnost a snadná stavba např. s využitím teleskopických trekových holí. Během testování přístřešek prošel i bouřkou. Jak ale prošel naším testem ?

 

 Přístřešek Trimm Trace byl vystaven na naší prodejní výstavě stanů. V podstatě je to obdoba klasické celty, kterou znají především turisté pamětníci a trampové. Dá se tedy postavit všemi způsoby jako stanová celta, kdy se fantazii meze nekladou zejména s ohledem na možnosti terénu (volný prostor, stromy, skála atd.). My jej však postavili pomocí trekových holí, jak výrobce doporučuje.

 

 Trimm Trace je vyroben ze 100% polyesteru se zátěrem s přelepenými švy a dosahuje vodního sloupce 3000 mm H2O. Plachta má po sbalení rozměr 25 x 25cm a včetně všeho příslušenství váží 800g (plachta, obal, vypínací šňůry, 4x ocelový kolík). Plachta se vyrábí v barvě tmavě zelené (dark olive) a světle zelené (sand). 

Doporučená cena výrobcem je 980 Kč.

 Rozměr plachty je podstatně velký tj. 3,5 na 2,9 m. Schová se poď něj podle našich zkušeností klidně i 5 lidí. Záleží ale na tom, kolik a jaké vybavení mají ssebou, tedy na tom co je potřeba vše pod plachtu kromě lidí schovat. Rozměr pod přístřeškem lze regulovat nastavením výšky trekových holí (čím nižší hole, tím nižší "střecha" ale větší plošný prostor pod plachtou). Rovněž nocležník ležíci na kraji bude mít komfort výrazně snížený (riziko dotyku s plachtou - nižší komfort, zkondenzovaná vlhkost). Při vhodném nastavení výšky lze pod přístřešek schovat i jízdní kolo. Pro větší počet lidí je to tedy spíše nouzové řešení. Výrobce doporučuje pro 2-3 osoby. 

Co se nám na přístřešku líbilo:

◘ nizká hmotnost a rozměr po sbalení
◘ velká užitná plocha (rozměr plachty)
◘ jednoduchá stavba pomocí trekových holí
◘ pevný a stabilní i po intenzivním dešti a větru (viz. obrázky)
◘ nastavením výšky trekových holí lze regulovat prostor pod plachtou

Co bychom přístřešku vytkli:

◘ postrádali jsme poutko na kolík uprostřed podélné strany plachty
◘ uvítali bychom větší vyztužení plachty v místě umístění trekové hole nebo oko pro opačně postavenou trekovou hůl hrotem nahoru

Obrázky jednoplášťového přístřešku Trimm Trace

Trimm Trace prošel v noci před focením bouřkou (déšť, vítr) a záměrně jsme ho nedotahovali - ať vidíte jak po této události drží atd. 

 Jednoduchá stavba za pomoci např. trekových holí. 

 Určeno pro 2-3 osoby. Rozměr sbaleného 25 x 25 cm x 3 cm. Hmotnost 0,8 kg. 

 Výška resp. prostor pod plachtou jde redukovat nastavenou výškou trekových holí.

 Stan (celta) prošla v noci před focením bouřkou (déšť, vítr) a záměrně jsme ho nedotahovali - ať vidíte jak po této události drží atd. 

 Detail pro trekovou hůl. Chybí nám zde větší vyztužení plachty nebo oko pro opačně postavenou trekovou hůl.

 Vnitřní pohled, prostor kam by se vešlo i kolo.

 Na podélné straně uprostřed bychom ještě uvítali jedno oko pro kolík navíc. 

 Detail oka s kolíkem.

 

Až na dvě uvedené drobnosti u nás Trimm Trace zabodoval. Rychlá stavba, velmi prostorný (i pro kolo), lehoučký. Rozměr a výška jde přizpůsobit terénu a požadavkům. Možno vypnout i mezi stromy. Vzhledem k tomu, že 80% turistů používá trekové hole, tak nemusí být součástí balení pruty. 

 

 « předcházející článek   následující článek »   zpět na seznam článků ^

Aktuality

28.12.2018

Více než 1900 tras v databázi

Tento rok byla překročena hranice 1900 zadaných tras. Naši uživatelé se veřejně podělili o 1067 outdoorových aktivit a 873 výletů zadali jako soukromou trasu.

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Údavská padesátka

Běh, orientační běh
Délka: 45.84km
Obtížnost: Střední

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 89.36km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička do 300 bodov GPS

Běh, orientační běh
Délka: 90.17km
Obtížnost: Těžká

Beskydská sedmička 2015

Běh, orientační běh
Délka: 93.30km
Obtížnost: Těžká

Tisícovky Železnorudska

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 21.67km
Obtížnost: Střední

Lovečná a Helmwald - tisícovky Šumavy

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.96km
Obtížnost: Střední

Rýchory

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 10.60km
Obtížnost: Střední

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity