Články

7.3.2017 | Zpravodajství

Karpattrek pasy - Ediční plán pro období 2017 / 2018

Spřátelený web Treking.cz se po loňské přestávce opět vrací k sérii karpattreků a pasů, které pro jednotlivé karpattreky připravuje. Po Beskydském karpattreku a Fatransko-tatranském karpattreku jako další bude na řadě Považský karpattrek. Oproti původnímu plánu na vydání pro rok 2016 přijde nyní v období duben / květen 2017.

 

Jako další se na řadu (zřejmě) dostane Rudohorský karpattrek. Tento trek je z dosud připravených přechodů nejnáročnější, neboť na trase je jen minimum zásobovacích bodů či míst, kam složit hlavu, avšak vede nádhernou krajinou Slovenského rudohoří. Termín vydání tohoto pasu zatím ještě není stanoven. Předběžně někdy v období léto / podzim 2017. Termín se ale zavčasu objeví na webových stránkách Treking.cz.

náhled do Karpattrek pasu - razítka z horských chat: Kamenná chata Chopok (Nízké Tatry) a chata M.R. Štefánika (Národní park Nízké Tatry)

Náhled do Karpattrek pasu prvního absolventa Fatransko - tatranského Karpattreku
 
Předběžně se zvažuje připravit pas i pro oblast mimo Karpaty na území ČR. Jako nejperspektivnější se jeví pas pro Jesenicko-králický sudetský trek. Redakce Treking.cz si ale není jista, zda-li by o takovýto pas byl alespoň minimální zájem. Možná by v rozhodování pomohla zpětná vazba od vás. Výhledově se bavíme o období zima 2017 / jaro 2018. Současně je i plánováno několik dalších pasů pro Karpaty, viz přehled níže.
 
1 Považský karpattrek, pas
2 Rudohorský karpattrek, pas
3 Jesenicko-králický sudetský trek, pas
4 Javornícko-karpatský trek, pas
5 Zamagurský karpattrek, pas
 
Dále se může podívat jaké další tituly redakce připravuje. Jedná se o průvodce Rumunské Karpaty; Bílé Karpaty, Malé Karpaty a Záhoří; a Bieszczady, Bukovské vrchy a Vihorlat.
 
 
7.3.2017 | Josef Douša Kamenní mužíci.cz
______________________________________________________________________
 
Další články z rubriky Zpravodajství:
Přehled závodů do konce r. 2016 | 17.9.2016
Beskydská sedmička 2015
 | 7.9.2015
______________________________________________________________________
 
 

 « předcházející článek   následující článek »   zpět na seznam článků ^

Aktuality

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

7.8.2017

Opět jsme sponzory Hostýnské osmy

Již třetím ročníkem zajišťujeme účastníkům mapu závodu. Finančně a organizačně se podílíme na její realizaci. Letos se koná již 6.ročník INOV-8 Hostýnské osmy – turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů na 65 km s cca převýšením 3.000m

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Dvořiště

Pěší turistika, trekking
Délka: 10.89km
Obtížnost: Lehká

Wunderbach - ztracená Šumava

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 11.84km
Obtížnost: Střední

Sobotište-Skalica

Pěší turistika, trekking
Délka: 29.77km
Obtížnost: Střední

Tisícovky nad Borovou Ladou ( Šumava)

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 16.22km
Obtížnost: Střední

Tetřev, Čertův vrch a Sokol - tisícovky Šumavy

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.77km
Obtížnost: Střední

Tisícovky Stolového hřbetu (Šumava)

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 14.10km
Obtížnost: Střední

Lužickými horami

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 20.25km
Obtížnost: Střední

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity