Články

8.5.2017 | Monitoring: outdoorová média

Hlubokou dolinou a dolinou Parichvost neprojdete (LESYTANAP.SK)

Tatranská Lomnice (12. dubna 2017) – Do Hluboké doliny a doliny Parichvost se návštěvníci liptovské části Západních Tater po značených turistických chodníkách vedoucích z Jalovecké doliny nedostanou. Mosty za rozcestím pod Lyscom jsou totiž po zimě značně poškozené.

 

 Na nebezpečí pohybu v tomto území návštevníky přímo v terénu upozorní také informační tabule. Z důvodu tajícího sněhu a vysokého stavu vody v Jaloveckém potoku je totiž pohyb v úseku se zničenými přemostěními životu nebezpečný. Tabule budou umístěné nejen na začátku Jalovecké doliny, odkud vede turistická trasa do Baníkovského sedla a na vrchol Salatín, ale také  v opačnémm směru, z oravské strany Tater.

Tatranská Lomnice - do Hluboká dolina a dolina Parichvost se návštěvníci liptovské části Západní Tatry po značených turistických chodníkách vedoucích z Jalovecká dolina nedostanou. Mosty za rozcestí pod Lyscom jsou totiž po zimě značně poškozené.

 

 Pozitivní zprávou pro turisty je, že chodník v Javorové dolině, jehož část byla po dobu spravování následků větrné kalamity ze začátku března uzavřená, je opět průchodný. Návštevníci se tak mohou bez omezení vydat od budovy ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u v Tatranské Javorine až k Naučné geologické ploše Podmuráň.

08.05.2017 | článek najdete a následné informace o opravě sledujte na Lesytanap.sk

 

 « předcházející článek   následující článek »   zpět na seznam článků ^

Aktuality

7.8.2017

Opět jsme sponzory Hostýnské osmy

Již třetím ročníkem zajišťujeme účastníkům mapu závodu. Finančně a organizačně se podílíme na její realizaci. Letos se koná již 6.ročník INOV-8 Hostýnské osmy – turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů na 65 km s cca převýšením 3.000m

1.5.2017

Hledáme redaktory

Rádi bychom rozšířili náš tým o nové externí redaktory. Uvítáme nadání pro psaní článků a focení. Co nás ale potěší je nadšení, chuť, pohodu a aktivní zájem o outdoorové aktivity a cestování. Čtěte více ...

29.10.2016

Turistické mapy opět funkční

Po krátkodobém výpadku jsou mapové podklady Shocart opět funkční. Děkujeme za Vaši trpělivost.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Valachiarun INOV-8 Horský běh

Běh, orientační běh
Délka: 17.99km
Obtížnost: Střední

boleslav - bela

Pěší turistika, trekking
Délka: 19.96km
Obtížnost: Lehká

Jovsa2

Cyklistika
Délka: 46.79km
Obtížnost: Střední

Vihorlat

Cyklistika
Délka: 48.45km
Obtížnost: Střední

Vyšný Hrušov, Dedašov

Cyklistika
Délka: 31.85km
Obtížnost: Střední

Sopkovce

Cyklistika
Délka: 28.28km
Obtížnost: Střední

Porúbka Kamienka

Cyklistika
Délka: 33.44km
Obtížnost: Střední

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity