Články

3.5.2016 | Zpravodajství

Cestovní pojištění: Opravdu je při cestě do zahraničí nutné? (PR)

Chystáte se na cestu do zahraničí a pohráváte si s myšlenkou na úsporu za cestovní pojištění? Pojišťovny přece nejsou charita, vydělávají na strachu svých klientů a v podstatě jsou téměř zbytečné… Některá pojištění sice na hraně zbytečnosti figurují, ale v případě cestovního pojištění je tomu zcela opačně. Ať už pro klidný spánek nebo jako prevence nepředvídatelných situací, rozhodně se bez pojištění za hranice nevydávejte – nejedná se o nadstandard, ale o nutnost!

 

V EU (ne)stačí kartička pojištěnce

Můžete namítnout, že při cestách na území Evropské unie stačí Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), tedy kartička pojištěnce. Díky tomuto průkazu máme garantovanou zdravotnickou péči ve všech členských zemích, ale nutno podotknout, že za cenu, jako mají občané daného státu. V praxi to znamená, že si můžete připlatit regulační poplatky, které mohou být výrazně dražší než cena cestovního pojištění. U soukromých lékařů pak ještě vyšší částky. Navíc se rozlučte se službami jako je asistence, pojištění zavazadel, smrti, odpovědnosti apod., které kvalitní pojištění do zahraničí zahrnuje.

úraz v zahraničí, cestovní pojištění do zahraničí, Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC)

 

Cestovní pojištění online vychází velmi levně. Vyrazit do zahraničí bez něj je zbytečný risk. Někteří lidé se spoléhají na pojištění, které je jako bonus k platební kartě, ale v praxi jsou parametry těchto produktů nedostačující. Mnohem lepší je klasické pojištění do zahraničí sjednané u pojišťovny. 

Ergo pojišťovna, cestovní pojištění online, řešení úrazu v zahraničí

 

Na co si dát pozor při sjednávání pojištění přes internet?

Rozhodnete-li se pro cestovní pojištění online, vyberte si dostatečně vysoký léčebný limit. Pro Evropu min. 1,5 milionu, pro svět alespoň dvojnásobnou částku. Zbystřete také nad limitem pro ošetření u zubního lékaře a zvažte uzavření doplňkových služeb v podobě pojištění odpovědnosti, pojištění ztráty zavazadel / dokladů apod. Odpovědi na nejpalčivější otázky najdete v sekci časté dotazy k pojištění, které pro vás připravila pojišťovna ERGO.

3.5.2016 | PR

 

 « předcházející článek   následující článek »   zpět na seznam článků ^

Aktuality

7.8.2017

Opět jsme sponzory Hostýnské osmy

Již třetím ročníkem zajišťujeme účastníkům mapu závodu. Finančně a organizačně se podílíme na její realizaci. Letos se koná již 6.ročník INOV-8 Hostýnské osmy – turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů na 65 km s cca převýšením 3.000m

1.5.2017

Hledáme redaktory

Rádi bychom rozšířili náš tým o nové externí redaktory. Uvítáme nadání pro psaní článků a focení. Co nás ale potěší je nadšení, chuť, pohodu a aktivní zájem o outdoorové aktivity a cestování. Čtěte více ...

29.10.2016

Turistické mapy opět funkční

Po krátkodobém výpadku jsou mapové podklady Shocart opět funkční. Děkujeme za Vaši trpělivost.

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Valachiarun INOV-8 Horský běh

Běh, orientační běh
Délka: 17.99km
Obtížnost: Střední

boleslav - bela

Pěší turistika, trekking
Délka: 19.96km
Obtížnost: Lehká

Jovsa2

Cyklistika
Délka: 46.79km
Obtížnost: Střední

Vihorlat

Cyklistika
Délka: 48.45km
Obtížnost: Střední

Vyšný Hrušov, Dedašov

Cyklistika
Délka: 31.85km
Obtížnost: Střední

Sopkovce

Cyklistika
Délka: 28.28km
Obtížnost: Střední

Porúbka Kamienka

Cyklistika
Délka: 33.44km
Obtížnost: Střední

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity