Články

3.5.2016 | Zpravodajství

Cestovní pojištění: Opravdu je při cestě do zahraničí nutné? (PR)

Chystáte se na cestu do zahraničí a pohráváte si s myšlenkou na úsporu za cestovní pojištění? Pojišťovny přece nejsou charita, vydělávají na strachu svých klientů a v podstatě jsou téměř zbytečné… Některá pojištění sice na hraně zbytečnosti figurují, ale v případě cestovního pojištění je tomu zcela opačně. Ať už pro klidný spánek nebo jako prevence nepředvídatelných situací, rozhodně se bez pojištění za hranice nevydávejte – nejedná se o nadstandard, ale o nutnost!

 

V EU (ne)stačí kartička pojištěnce

Můžete namítnout, že při cestách na území Evropské unie stačí Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), tedy kartička pojištěnce. Díky tomuto průkazu máme garantovanou zdravotnickou péči ve všech členských zemích, ale nutno podotknout, že za cenu, jako mají občané daného státu. V praxi to znamená, že si můžete připlatit regulační poplatky, které mohou být výrazně dražší než cena cestovního pojištění. U soukromých lékařů pak ještě vyšší částky. Navíc se rozlučte se službami jako je asistence, pojištění zavazadel, smrti, odpovědnosti apod., které kvalitní pojištění do zahraničí zahrnuje.

úraz v zahraničí, cestovní pojištění do zahraničí, Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC)

 

Cestovní pojištění online vychází velmi levně. Vyrazit do zahraničí bez něj je zbytečný risk. Někteří lidé se spoléhají na pojištění, které je jako bonus k platební kartě, ale v praxi jsou parametry těchto produktů nedostačující. Mnohem lepší je klasické pojištění do zahraničí sjednané u pojišťovny. 

Ergo pojišťovna, cestovní pojištění online, řešení úrazu v zahraničí

 

Na co si dát pozor při sjednávání pojištění přes internet?

Rozhodnete-li se pro cestovní pojištění online, vyberte si dostatečně vysoký léčebný limit. Pro Evropu min. 1,5 milionu, pro svět alespoň dvojnásobnou částku. Zbystřete také nad limitem pro ošetření u zubního lékaře a zvažte uzavření doplňkových služeb v podobě pojištění odpovědnosti, pojištění ztráty zavazadel / dokladů apod. Odpovědi na nejpalčivější otázky najdete v sekci časté dotazy k pojištění, které pro vás připravila pojišťovna ERGO.

3.5.2016 | PR

 

 « předcházející článek   následující článek »   zpět na seznam článků ^

Aktuality

6.3.2018

Defaultní OpenStreetMap

Vypnuté mapové dlaždice Shocart byly již nahrazeny mapami OpenStreetMap. Ty se zobrazují defaultně jako hlavní mapa ve webovém prostřední ve vyhledávání tras či v detailu trasy a samozřejmě také defaultně v mapové aplikaci. Děkujeme za trpělivost.

4.1.2018

Vypnutí mapových podkladů Shocart

Od 1.1.2018 nejsou dostupné mapové podklady Shocart a mapové funkce s tím spojené. Využívat nadále můžete Open Street Map a Google maps. Po určitou dobu bude ještě nefunkční Shocart nastaven jako defaultní mapa (projevuje se jako prázdné dlaždice s nápisem "Pro toto přiblížení nejsou k dispozici mapová data") a je nutné si v mapové aplikaci přepnout na zmíněné ostatní vrstvy. Na úpravě pracujeme. Kreslení a práce s trasami funguje beze změn. V letošním roce dojde k výrazným změnám ve struktuře a grafice webu a v mapové aplikaci a jejích podkladech. Toto uvedené krátkodobé omezení je prvním krokem k těmto změnám a děkujeme Vám za trpělivost a pochopení.

7.8.2017

Opět jsme sponzory Hostýnské osmy

Již třetím ročníkem zajišťujeme účastníkům mapu závodu. Finančně a organizačně se podílíme na její realizaci. Letos se koná již 6.ročník INOV-8 Hostýnské osmy – turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů na 65 km s cca převýšením 3.000m

Více aktualit »


Nejnovější trasy

Přírodním parkem Melechov

Běh, orientační běh
Délka: 10.66km
Obtížnost: Střední

Okolo hradu Červenice

Běh, orientační běh
Délka: 10.62km
Obtížnost: Střední

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

Traunstein

Horská turistika, VHT, ferrata
Délka: 17.53km
Obtížnost: Těžká

Okolo Kopaniny

Běh, orientační běh
Délka: 13.30km
Obtížnost: Lehká

INOV-8 Hostýnská osma 2017

Běh, orientační běh
Délka: 66.21km
Obtížnost: Těžká

Velká Fatra, Ostrá

Pěší turistika, trekking
Délka: 15.94km
Obtížnost: Lehká

  Starší trasy »


Zasílání e-mail zpravodajství

Proč se registrovat?

Obrázek regionílní identity